Zadzwoń: 731 354 336, 514 140 866

Specyfikacja odpadów budowlanych

Gruz i inne odpady budowlane, w świetle prawa, nie są traktowane tak, jak inne odpady domowe. W związku z tym nie można wrzucać ich do zwykłego śmietnika, jaki stoi koło naszego domu czy bloku. Gruz i odpady budowlane należy przechowywać w specjalnych workach. Natomiast do ich wywozu należy wezwać profesjonalną firmę. Przy dużych ilościach, może być potrzebny specjalny kontener na odpady budowlane.

 

Jeśli chodzi o wywóz odpadów budowlanych, powstaje jeszcze jedno pytanie. Kiedy mamy do czynienia jeszcze z gruzem, a kiedy już z pozostałymi odpadami budowlanymi ?

 

Do gruzu zaliczamy nie tylko zburzone ściany ceglane czy beton. Do gruzu zaliczamy także odpady ceramiczne, takie jak płytki (glazura terakota, gres), skuty tynk, elementy armatury. Wszystkie inne śmieci powstałe w trakcie prac remontowych i budowlanych to pozostałe odpady budowlane. Do worków na odpady budowlane pod żadnym pozorem nie wolno wrzucać odpadów komunalnych. Natomiast takie odpady jak papa, eternit czy chemia budowlana powinny zostać zgłoszone. Są to odpady szczególnie niebezpieczne, nie tylko dla środowiska, ale także dla naszych pracowników. W związku z tym wymagają szczególnego postępowania z nimi. Najczęściej nie ma to znaczącego wpływu na cenę wywozu gruzu i odpadów budowlanych, ale ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa naszych pracowników.

 

opróznianie piwnic, likwidacja mieszkań, wywóz starych mebli warszawa, Irtrans
15 października 2017

731 354 336

514 140 866

IRTRANS

 

ul. Kordeckiego 19

Warszawa