Wynoszenie i wywóz gruzu w workach

Big bag na gruz 2 tony ładowności

                                                                                                                         worki 1,5 m3 objętośc

 

Irtrans - Wywóz gruzu Warszawa

Wywóz gruzu w Warszawie i okolicy. Wywóz gruzu i odpadów budowlanych w workach big bag. biga bag ma gruz,

Irtrans - wywóz gruzu Warszawa

Big bag na gruz, wywóz gruzu, wywóz gruzu warszawa, wynoszenie gruzu warszawa

Kliknij i zadzwoń

Kliknij i zadzwoń

Wynajem kontenerów na gruz i odpady budowlane to wciąż bardzo popularne rozwiązanie na pozbycie się odpadów powstałych w trakcie prac remontowych w naszym mieszkaniu czy domu. Wiele osób wybiera tę metodę pozbycia się odpadów budowlanych ze względu na wysoką wygodę oraz szybkość w jakim można się pozbyć niechcianych odpadów. Nim jednak zamówimy nasz kontener warto upewnić się, czy nie potrzebujemy pozwolenia, by go postawić w wybranym miejscu.

 

Kto potrzebuje zgody na postawienie kontenera na gruz i odpady remontowe ?

 

W najbardziej korzystnej sytuacji są właściciele terenu, na którym ma stanąć kontener. Takie osoby nie potrzebują zdobywać żadnych pozwoleń. W końcu kontener ma stanąć na ich terenie. W dużo gorszej sytuacji są osoby, które mieszkają w budynkach wielorodzinnych. Te muszą udać po taką zgodę do właścicieli terenu, na którym chcą postawić swój kontener na odpady. W celu uzyskania pozwolenia na postawienie kontenera należy udać się do właściciela terenu. Będzie nim Spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa, miasto, zarząd dróg, rzadziej właścicielem jest osoba prywatna.

 

O czym trzeba pamiętać?

 

Jeżeli musimy zdobyć pozwolenie na postawienie kontenera na gruz. to należy pamiętać by zacząć się o nie ubiegać jak najszybciej. Zwłaszcza jeżeli o taką zgodę musimy udać się do spółdzielni lub urzędu miasta. Tam na pozwolenie możemy czekać nawet do 30 dni. Drugą rzeczą, o której trzeba pamiętać, to by być przygotowanym finansowo, ponieważ taka zgoda kosztuje. Najczęściej jest to ledwie kilka złotych za każdy dzień. Nie mniej jeżeli planujemy dłuższy remont, może się uzbierać większa kwota.

 

Odradzamy stawianie kontenera na gruz bez stosownej zgody. Może się to skończyć nałożeniem na nas grzywny, która najczęściej wynosi dziesięciokrotność opłaty podstawowej. Dodatkowo policja lub straż miejska może nałożyć na nas dodatkowy mandat. Warto uniknąć takich sytuacji. Jeżeli natomiast nie masz czasu i ochoty na bieganie za zezwoleniem to warto zastanowić się nas innym rozwiązaniem. Polecamy metodę, która ostatnimi czasy podbija rynek wywozu odpadów budowlanych, mowa o wywozie gruzu w workach.

Pozwolenie na postawienie kontenera na gruz i odpady budowlane - kiedy musisz je mieć?

12 sierpnia 2019

Irtrans - wywóz gruzu i odpadów budowlanych Warszawa 

tel: +48 731 354 336

e-mail: kontakt@irtrans24.pl

Kontakt z nami

731 354 336

kontakt@irtrans24.pl

Trakt Lubelski 340,

04-667 Warszawa