Zadzwoń: 731 354 336, 514 140 866

Opróżnianie piwnicy - jak się pozbyć odpadów ?

Piwnica to miejsce, które niestety nie jest z gumy, Prędzej czy później staje się ona zbyt ciasna na kolejne przedmioty, które chcielibyśmy w niej umieścić. Co zrobić w takiej sytuacji ? Pozostaje nam wykonać opróżnianie piwnicy ze zbędnych przedmiotów.

 

 

Do piwnicy nie zaglądamy zbyt często. Najczęściej schodzimy do niej by znaleźć dawno schowany w niej przedmiot lub by wrzucić do niej kolejną zbędną rzecz. Piwnica to również nasz podręczny magazyn. Składujemy w niej przedmioty na które nie mamy miejsca w naszym mieszkaniu,a które być może kiedyś się jeszcze przydadzą. Co jest raczej wymówką niż faktem. W piwnicy niemal zawsze jest panuje niesamowity bałagan. Nie przeraża on nas jednak do czasu gdy zaczyna brakować w niej miejsca na kolejne przedmioty, które chcielibyśmy w niej umieścić. Wówczas stajemy przed wizją zrobienia w niej porządku. Zadanie to nie jest ani łatwe, ani przyjemne, przez co sama wizja zaczyna nas przerażać. Tym najbardziej, że największym problemem, jest brak czasu. Niestety sprzątanie piwnicy to niej jest czynność zajmująca 5 minut. Niestety sprzątanie piwnicy raczej nas nie minie.

 

Od czego zacząć opróżnianie piwnicy?

 

Opróżnianie piwnicy z niepotrzebnych rzeczy należy zacząć od przedmiotów największych. Stare meble, AGD, RTV, które od lat stoją w piwnicy nieużywane, na pewno już nie zagrzeją miejsca w naszych mieszkaniach. Nie ma więc powodu by w dalszym ciągu zajmowały cenne miejsce w naszej piwnicy. Rzeczy mniejsze gabarytowo możemy poukładać na dwa stosy. Na pierwszym z nich ułożyć przedmioty, które co jakiś czas używamy lub z całą pewnością są nam potrzebne, a ich pobyt w piwnicy związany jest z brakiem miejsca w naszym mieszkaniu, Drugi stos jest przeznaczony dla wszystkich pozostałych przedmiotów, których przeznaczeniem jest ostateczna utylizacja.

 

Co zrobić z odpadami z opróżnianej piwnicy ?

 

Planując opróżnianie piwnicy musimy wziąć pod uwagę, że musimy coś zrobić z niepotrzebnymi przedmiotami. Największy problem stanowią odpady gabarytowe. Niestety większość spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych nie posiada wyznaczonego miejsca, gdzie można by składować odpady gabarytowe, co więcej nie ma nawet podpisanej umowy z firmą oferującą wywóz gabarytów. Pozostałe pozwalają na wystawianie odpadów tego typu tylko w określonych dniach miesiąca, co jest stanowczym utrudnieniem dla osób z ograniczonym czasem. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie kontenera lub big baga w firmie oferującej wywóz odpadów. Podstawią nam zamówiony pojemnik, a gdy go zapełnimy zabiorą nasze graty do utylizacji.

 

 

Opróżnianie piwnicy przez specjalistów najlepszym rozwiązaniem.

 

Jeżeli podjąłeś już decyzję o opróżnianiu swojej piwnicy z niepotrzebnych przedmiotów, a nie masz na to czasu, siły i ochoty, to najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie specjalistów od sprzątania piwnic. Profesjonalna ekipa zajmująca się opróżnianiem piwnic wykona zadanie w kilka godzin. Przeciętnej osobie zajmuje to zazwyczaj weekend. Rozwiązanie jest o tyle wygodne, że nie musimy nosić niejednokrotnie ciężkich przedmiotów. Ale również dlatego, że nie musimy pamiętać o wywozie powstałych odpadów. Firma od opróżniania piwnicy sama zadba o wywóz i utylizację odpadów z Twojej piwnicy.  Biorąc pod uwagę te fakty, opłata za taką usługę jest na prawdę niewielka w porównaniu z korzyściami jakie zyskujemy, korzystając z usług takiej firmy.

 

opróznianie piwnic, likwidacja mieszkań, wywóz starych mebli warszawa, Irtrans
31 października 2017

731 354 336

514 140 866

IRTRANS

 

ul. Kordeckiego 19

Warszawa